O Mnie

Witam wszystkich

Mam na imię Amelka, urodziłam się 18.07.2012 roku w Rzeszowie. Rodzice i cała rodzina oczekiwali mnie z wielkim utęsknieniem. Kiedy byłam u mamy w brzuszku, mama bardzo o mnie dbała, tato rozpieszczał nas kupując smakołyki.  Mama zabierała mnie często na jakieś badania, dużo podróżowałam. Cieszyli się bo lekarze mówili im, że jestem zdrowa i ładnie się rozwijam.

Dzień mojego przyjścia na świat był bardzo radosnym dniem. Poród przebiegał prawidłowo – tata dzielnie asystował. Od momentu kiedy wydostałam się na świat, zaczął się wyścig z czasem o moje życie, gdyż okazało się że jestem chora. Zaskoczyłam wszystkich: rodziców, położne, lekarzy… Rodzice nie mogli zrozumieć, dlaczego tak się stało, dlaczego nic nie stwierdzono wcześniej. Zamiast radości, pojawiły się łzy, ból i strach o moje życie. Trafiłam na OIOM, gdzie leżałam przez wiele dni.  Wiem, że ciągle ktoś mnie odwiedzał, ale nikt oprócz mamy i taty nie mógł do mnie wchodzić.

Lekarze powiedzieli, że będę potrzebować wielu operacji, żebym mogła lepiej się rozwijać. Każdy dzień przynosił nowe informacje o chorobie. Czułam się coraz lepiej, przybierałam na wadze, ale rodzice wiedzieli, że czeka mnie dużo cierpienia i to powodowało, że bardzo się martwili. Zaczęli szukać dla mnie pomocy i wtedy okazało się, że operacje są bardzo kosztowne, że nie można ich wykonać na miejscu, gdyż moja choroba jest bardzo rzadko spotykana. Od rodziców innych dzieci dowiedzieli się, że jest tylko kilka miejsc na świecie gdzie operuje się takie dzieci jak ja.

Wiem, że moi rodzice bardzo mnie kochają, że zrobią wszystko by mi pomóc. Poruszą niebo i ziemię bym za parę lat razem z moimi rówieśnikami mogła pójść do szkoły, jeździć na rowerze i grać w piłkę. Jeśli ja będę szczęśliwa, oni też będą. Moja mama znowu zacznie się uśmiechać.

Wierzę, że damy radę. Bardzo proszę o pomoc moim rodzicom w zebraniu środków na potrzebne operacje i rehabilitację. Bardzo dziękuję za okazane serce, wsparcie  i wiele ciepłych słów.

Amelka

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge